Kryštálový cukor na každý deň


Chutný kryštálový cukor nájdeme rozhodne v každej domácnosti. Cukor a soľ musí mať doma každá dobrá gazdiná. Bez týchto ingrediencií by sme totiž nevedeli navariť žiadne dobré jedlo, či upiecť lahodný koláč. Do každého sladkého jedla sa totižto dáva kúsok soli a naopak, do každého slaného sa dáva trochu kryštálového cukru. Kryštálový cukor navyše patrí k najdostupnejším cukrom na trhu. Nájdeme ho v každom menšom obchodíku, ale samozrejme aj vo veľkých supermarketoch či hypermarketoch. Kryštálový cukor sa väčšinou predáva v jedno kilových baleniach, ale nájdeme ho tiež v hygienických baleniach, ktoré sú praktické na využitie pre reštaurácie, pohostinstvá alebo kaviarne.

krystalový cukr

Kryštálový cukor do studených aj teplých nápojov

Kryštálový cukor má využitie nielen pri pečení a varení, ale napríklad aj na dochutenie teplých či studených nápojov. Kryštálový cukor si väčšina z nás pridáva o teplého čaju alebo kávy. Niekto si doprajete viac lyžičiek, iní zasa menej. Jedno isté, že s kúskom kryštálového cukru káva alebo čaj chutia lepšie. Kryštálový cukor sa dá použiť aj do studených nápojov. Postačí ak o väčšieho krčahu nalejete vodu, pridáte pár lístkov mäty, pár plátkov citrónu a prisypete kryštálový cukor podľa vašej chuti. Tak si rýchlo a jednoducho pripravíte osviežujúci letný nápoj. Ak však práve nemáte poruke ani mätové lístky či čerstvý citrón, tak si do pohára nalejte vodu, pridajte kryštálový cukor a citrónovú šťavu kúpenú v obchode. Všetko dobre premiešajte a výborný nápoj je na svete. Kryštálový cukor sa dá však pridať napríklad aj do vareného vína. Vďaka nemu bude vínový nápoj lahodný a sladký. Medzi ďalšie nápoje kde sa kryštálový cukor pridáva je napríklad aj alko či nealko mojito. Kryštálový cukor teda dodá nápojom príjemnú sladkú chuť, ktorú si zamilujete. Avšak s cukrom, ako aj so všetkým iným to však netreba preháňať.

cukr 

Kryštálový cukor od slovenského cukrovaru

Kryštálový cukor na náš stôl prináša cukrovar, ktorý sa nachádza v Seredi a je známy pod značkou Korunný cukor. Tento slovenský cukrovar pre Vás prináša tiež viacero druhov cukrov, akými sú napríklad trstinový cukor, práškový cukor, hnedý cukor, kockový cukor, BIO cukor, želírovací cukor alebo cukor do sirupov. Vďaka týmto cukrom si doma pripravíte lahodné pokrmy, dezerty, torty, limonády, sirupy a podobne. Doma pripravené jedlo chutí určite najlepšie a ocení to aj Vaša rodina, priatelia či známy.