Obezita je jedna z hlavných príčin srdcovej slabosti a následne infarktu

K udržaniu zdravej telesnej kondície a k tomu, aby sme sa cítili fit podnikáme určité kroky. Snažíme sa regulovať náš denný príjem živín v potrave (najmä tukov) a pravidelným pohybom a mnohí i ťažkou prácou v zamestnaní ho spaľujeme. Je to prirodzený proces, aký sprevádzal už prvého človeka v dobe kamennej. Potravu a v nej uložené tuky potrebujeme prijímať, aby sme mali energiu k rôznym denným aktivitám na čele s plnením si povinností a vykonávaním zamestnania. Ale uznajme, že na nikoho zrejme nepôsobí najlepšie pravidelná strava na štýl smažený syr s hranolčekmi a tatárskou omáčkou.

pohotovost

Občas takáto strava síce nezaškodí, ale určite nie ako pravidelný prísun obživy. Je v nej zbytočne veľa mastných a ťažko stráviteľných tukov a pokiaľ to s takouto stravou budeme preháňať, spejeme k ochoreniu, k tkzv. obezite, kedy sa v tele tvorí nezdravo vysoké množstvo tukov a metabolizmus je čoraz menej schopný efektívne ho spaľovať. Vzniká jeho usádzanie, čo speje k nepriaznivým účinkom na organizmus, najmä na srdce. Obezita je jednou z najsilnejších faktorov infarktu.
Ak človek začne trpieť príznakmi obezity či jej jasnou podobou, spaľovanie tukov sa stáva náročnejším procesom, nakoľko telo si zvyklo na jeho nadmerné hromadenie a niekedy je veľmi ťažké prinútiť ho spáliť potrebnú mieru.

Tuk sa začne veľmi ľahko hromadiť, no oveľa ťažšie z tela spaľovať. V takýchto prípadoch treba brať do úvahy spomenutý fakt ako i to, že rady, aké pomôžu človeku s priemernou hmotnosťou (ktorý netrpí obezitou), nemusia tak ľahko a efektívne pomôcť človeku s týmto ochorením. V takomto prípade okrem zaužívaných rád treba siahnuť hlavne po radikálnejších riešeniach. Pravidelná návšteva doktora, pohyb, prísna diéta, no aby bol efekt zaručený a nešlo iba o trápenie, ponúka sa i voľba ako lieky na chudnutie.

hranolky

  • Takýto pacient to má ťažšie, v jeho prípade už nemusíme vravieť o voľbe nezdravého životného štýlu či lenivosti niečo so svojimi kilami navyše urobiť, ale o ochorení, ktoré si pýta radikálnejší a rýchlejší zásah.