Samostatná neznamená nemilujúca

Pamätáte si na ten pocit, keď ste prvýkrát vo svojom živote zažili moment osamostatnenia? Napríklad keď ste sa odsťahovali od rodičov, prenajali si vlastný byt, začali zarábať svoje peniaze a svoj deň plánovať podľa seba. Že to bolo na nezaplatenie? Niektoré z nás bohužiaľ na tento šťastný moment rýchlo zabudnú. Skočíme do partnerstva a verte že nie jedna z nás začne byť závislá na svojom partnerovi. Do istej miery na tom nie je nič zlé. vzťah je o vzájomnom prispôsobovaní, pomoci a aj o tom, že sa na toho druhého môžeme vo všetkom spoľahnúť. Muž by zároveň mal byť ten, ktorý sa vie o ženu postarať, a to po všetkých stránkach. Teda či už tej finančnej, alebo citovej a materiálnej. Avšak tak, ako vo všetkom, aj v tomto prípade platí, že všetkého veľa škodí.

samota
 
Na začiatku je veľká láska. Prečo by sme teda nemohli mať spoločný účet, heslá k sociálnym sieťam, emailu? Ani na tomto samozrejme nie je nič zlé. veď kto nemá čo tajiť, nemá prečo riešiť takéto malichernosti. Hospodárite spolu a nemíňate peniaze na nič, o čom by vás partner nemohol vedieť. Jednoducho si hovoríte vždy pravdu, veci robíte spoločne a aj o nich takto rozhodujete. Možno si vravíte, že ak to týmto spôsobom fungovalo dlhé roky, nemôže to nefungovať aj v budúcnosti. Problémy sú však súčasťou každého vzťahu. Raz teda môže nastať situácia, kedy budete chcieť sadnúť na taxík a svojho milovaného nevidieť aspoň dva dni. Spoločná bankomatová karta, vám však v takomto rozhodnutí môže skomplikovať život. Niekedy nemusia nastať problémy, stačí ak budete chcieť svojho partnera prekvapiť víkendovým pobytom v horách, alebo mu kúpiť darček na narodeniny. Preto myslite dopredu a vždy majte okrem tých spoločných, i vlastné peniaze, telefón a trochu súkromia.

milenci
 
Mnoho mužov, môže vnímať takéto rozhodnutie ako zradu, či prejav toho, že ich viac nemilujete. Skúste sa so svojim partnerom v pokoji porozprávať a všetko mu vysvetliť. Nezabúdajte však na to, že ak chcete svoju samostatnosť, musíte ju dopriať aj svojmu chlapovi. Inak, by to totiž vôbec nebolo fér.