Zviditeľnite svoj web vo vyhľadávači, oplatí sa to!

Podnikanie na internete alebo snaha zviditeľniť našu činnosť online ponúka niekoľko zaujímavých možností, ako sa dostať do očí potenciálnych záujemcov. A týchto následne premeniť na návštevníkov nášho webu, respektíve na zákazníkov.

Zo všetkého najskôr je však dôležité práve efektívne zviditeľnenie. Môžeme vravieť o pravidelnej aktivite na sociálnych sieťach, samozrejme tiež o platenej reklame. Pre mnohé weby a ich návštevnosť však dokáže byť naozaj funkčné ich zviditeľnenie v internetových vyhľadávačoch, ideálne napríklad v Google.

čaj, lapto

Odtiaľto predsa musí prameniť vysoká návštevnosť, no nie?

Bežný užívateľ zadá do vyhľadávača hľadaný výraz a Google mu k tomuto výrazu poskytne hneď niekoľko relevantných odkazov. A medzi prvými môže byť práve váš web a jeho obsah v prípade, ak podstúpi optimalizáciu pre vyhľadávače alebo takzvané SEO (Search Engine Otpimization).

Tá pracuje s vnútornými a vonkajšími faktormi stránky. Upravuje a tvorí ich s cieľom, aby túto stránku internetový vyhľadávač označil za čo najviac relevantnú a kvalitnú k hľadaným výrazom, čím ju posunie na vyššiu pozíciu vo výsledkoch. Nemalú úlohu na tom zohráva aj samotný obsah, text a články, ktoré sa nachádzajú na tomto webe, ale aj mimo neho!

stratégia, nástro

Dôležité je tvoriť obsah, ktorý sa umiestni takisto na „vonkajšie“ weby, ale bude v nich link, ktorý bude odkazovať na vašu stránku. Práve kvalitný linkbuilding je podstatným nástrojom SEO a funkčným spôsobom sa s ním ovplyvňujú vonkajšie (off-page) faktory.

Kompletná optimalizácia samozrejme zahŕňa viac funkčných nástrojov, ktorými sa snaží dosiahnuť vytúžený výsledok a ten sa v mnohých prípadoch dostaví. Dobre viditeľné postavenie v Google so sebou prinesie dlhodobý efekt z hľadiska návštevnosti a konverzií.

  • Je ale skutočne odporučené obrátiť sa s kvalitne vykonanou optimalizáciou na profesionálov, čiže na nejakú dostupnú seo agentúru s dlhoročnými skúsenosťami.